Mé životní poselství - TADY A TEĎ!

article_img

Vidím kolem sebe dennodenně spousty nešťastnej a zbytečně nasranejch lidí, kteří se nesmyslně pachtí za smyslem svého života, trápí se nad svými pseudoproblémy, přetvařují se a hrají si na něco, co se stalo normou slova „normální“ jen proto, aby z této normy náhodou nevybočili. Všem těmto lidem bych chtěl vzkázat jen jedno:
"Probuďte se! Osoba, o které si myslíte, že jste to vy brzo umře - tak se teď probuďte a spokojte se s tímto poznáním: Není třeba hledat; sebevětší výkony nikam nevedou. Vůbec na nich nezáleží, proto buďte šťastní teď hned! Jedinou skutečností na světě je láska, protože je začátkem i koncem všeho. A jedinými zákony jsou paradox, humor a změna. Nic není,  nikdy nebylo a nikdy nebude problémem. Zanechte svého pachtění, hoďte za hlavu své starosti a otevřete se světu. Není třeba bránit se životu; prostě dělejte, jak nejlépe umíte. Otevřete oči a uvidíte, že jste mnohem víc, než si dovedete představit. Jste svět, jste vesmír; jste sami sebou a také všemi ostatními! Všechno je to podivuhodná Boží Hra. Probuďte se a berte vše s humorem. Netrapte se, a jen buďte šťastní. Už teď jste svobodní!"

Takhle žiju já a tohle je to, v co věřím. Jediným smyslem života, je život sám. A to život tady a teď! Nezáleží na tom, co bylo včera, protože minulost nezměníte, nezáleží na tom co bude zítra, protože budoucnost neovlivníte. Zaleží jen na tom, co je dnes, právě v tuto chvíli. Momentální přítomnost je jediný čas se kterým můžeme v životě pracovat a nakládat. A čím dřív si tuto skutečnost uvědomíte, tím dřív budete šťastnější. Neznamená to, že byste se měli na všechno vybodnout a nic nedělat. To vůbec ne. Znamená to jen to, že na světě není nic, z čeho byste se měli zbytečně podělat, protože ať uděláte cokoliv, záležet bude stejně vždycky jen na tom, jestli jste u toho byli šťastní, spokojení a nebyl to promarněný čas. Kolik je hvězd na nebi, tolik je různejch lidí a nemá cenu myslet na to, co ve vás kdo vidí. Každé ráno se vám na váš účet připíše 86 400 vteřin  vašeho života, které jsou nepřenosné do dalšího dne. Kolik jich využijete a kolik jich nenávratně zmizí v propadlišti prázdnoty vašich ztrát, je jen na vás. Ale až se vám jednou před očima promítne váš život, tak ať je na co koukat! 

Myslíte si, že máte problém? Chybí vám motivace? Mrkněte sem.

A poslední rada na závěr. Pokud chcete být v životě opravdu šťastní, tak dělejte, co vás baví. Najděte si jakoukoliv činnost, či vášeň, která bude jen vaše a dělejte ji naplno a s láskou. Když se vám pak poštěstí toho, že se najdu i lidé, kteří budou ochotni za vaši radost platit a váš koníček se tak stane třeba vašim zaměstnáním, dosáhnete té pravé životní svobody a štěstí. Plňte si své sny a nenechte si je nikdy nikým rozmluvit. Vyberete si svůj cíl, podmaňte mu veškerá svá životní rozhodnutí a nikdo vás nezastaví. Můžete dokázat, co budete chtít. Stačí mít odvahu o tom snít, inteligenci vytvořit realistický plán a vůli dotáhnout tento plán do konce. A to je všechno, co jsem vám chtěl říct. Jak s tím naložíte, to už je jen na vás.

Kazma Kazmitch

inspired by Dan Millman
Komentare

KAZMA.cz